Meie eesti tõugu märad

Kõik meie sugumärad on lääne Saaremaa päritoluga ja  põlvnevad  4 märast, kelledest igaüks on pärit erilisest märaperekonnast:

Tonna 3390 E märaperekond

Meie valkjaskollane Riti on Tonna kolmanda põlve järeltulija.Tonna oli tumekõrb Vilsandil sündinud mära. Tema isa oli Tesku, kes on aborigennsest  Taube täkuliinist. Tesku on täkk,kelle geenid on säilinud tänaseks ainult märade kaudu, seetõttu vähem levinud ja väärtuslikud. Tonna tütar võik Riti tõi Jaan Rooda kasvanduses 7 järglast,neist täkke Tukker ja Atvar on kasutatud aretuses.

Ande 3639 E märaperekond

Kihelkonnal sündinud Tipi ema on Ande. Must mära Ande on sündinud Kihelkonnal Saare Kaluri kolhoosi tallis ja põlvneb põlistest Vilsandi hobustest. Kahjuks sündis ta ajal, mil segastel asjaoludel jäid mitmete sündinud varssade põlvnemised üles märkimata. Teadmata põlvnemisest hoolimata oli Ande väärtuslik oma tõule, kuna Vilsandil olid vaid eesti tõugu hobused ja nad olid suhteliselt puhtad võõrast Soome hobuse verest. Andel oli oma eluajal 11 järglast. Meie oleme Lisaks Tipile kasutanud aretuses ka Ande poeg Ruubik 776 E-d. Ande tütar Rossa on sugutäkk Ardo ema. Põhikarja kuulub ka Tipi tütar Roksi. Kasvamas on Tahiti Pärl, kes on samuti Tipi esimese põlve järeltulija.

Taara   3208 E  märaperekond

Me ostsime Muhust hõbemusta mära Arabella kes on Taara kolmanda põlve järglane.Must mära Taara sündis 1974. aastal Kärla kolhoosis. Tema isa oli must täkk Toomar, kes põlvneb Soome tõugu täkk Taru liinist. Taara ema oli Taika, kes põlvneb samuti Taru täkuliinist.

Arabella kaks järglast on meie karja sugumärad:

Fmai 3148 E märaperekond

Kärlalt pärit Arva on Fmai kolmanda põlve järeltulija. Kollane mära Fmai 3148 E sündis 1955. aastal Kärla kolhoosis. Tema isa oli kollane täkk Fikso 182 E, kes pärineb Saaremaal asunud Uue-Löve kasvanduse kiirusetüübilistest hobustest. Fmai perekonnast on aretusse jäänud kaks tütretütart - Elki (isa Eps), kes on sugutäkkude Tommi ja Rolf ema ning Essi, kellest põlvneb Arva. Arva täisõde Assi on andnud 2011. aastal kõrgema auhinna ja parima mära tiitli pälvinud Tessa. 

Lisaks Arvale on meie karjas tema tütar Raudne Leedi ja kasvamas on lootustandev Rooma Päike.